Historia firmy sięga roku 1962, w którym de Ruiter zaczął swoją pierwszą hodowlę norek tylko z kilkoma setkami samic, od samego początku firma prosperowała w miejscowości Gemert, gdzie nadal znajduje się istotna jej część.

W latach 19831986 do firmy dołączyli dwaj synowie Sjak i Bart de Ruiter oraz zięć Gijs. Zaczęli od jednej fermy norek z 4 tysiącami sztuk zwierząt wraz z ich własnym centrum obróbki skór norek. Około 1985 roku w Evertsoord w Limburgu zakupiono drugą fermę w Holandii, zaś w 1992 r. dodano kolejną, już trzecią fermę norek z siedzibą w Ledeacker.

Około 1995 r. rząd niderlandzki złożył projekt ustawy, która zabraniała hodowli norek w Holandii. Aby móc kontynuować hodowlę, Gijs, Sjak i Bart zaczęli poszukiwać drogi wyjścia za granicą. Prawo to nie zostało wydane przez parlament holenderski, ale poważnie zagroziło przyszłości hodowli norek w Holandii.

Poszukiwanie rozwiązań za granicą zakończyło się w 1999 r., kiedy zakupiono kawałek ziemi w Gorzowie Wlkp. (Polska), gdzie rozpoczęto hodowlę norek. Bart był odpowiedzialny za hodowlę zwierząt, Gijs za obróbkę skór, Sjak pełnił funkcję przewodniczącego i był odpowiedzialny za księgowość.

Holenderskie samice norek zostały przetransportowane do Polski, co w 2000 roku doprowadziło do pierwszego polskiego miotu. Rok później, w 2001 roku Robert Lisiecki przyjechał do Holandii i rozpoczął pracę w naszej firmie.

Wytrwałość trzech przedsiębiorców opłaciła się. W końcu po wielu trudnościach w 2002 roku powstała firma PC-Polska – nasze własne centrum obróbki skór w Polsce.

Od 1999 r. do 2005 r. największym wyzwaniem dla hodowców norek w Polsce był brak dostępności do odpowiedniej jakości pokarmu. Aby zapewnić wysoką klasę pożywienia, i tym samym utrzymać wysoką jakość, powstała nasza firmowa kuchnia. Poprzez produkcję własnej karmy dla norek, zwierzęta były odżywiane w najlepszy sposób.

W 2006 r. powstała w Polsce druga ferma norek, która została dodana do firmy. W 2008 r. nasz holenderski manager ds. Pelting Center opuścił naszą firmę. Do Polski udał się Robert Lisiecki jako jego następca oraz kierownik centrum obróbki skór PC-Polska.

W 2011 r. sprzedano dwie fermy norek hodowlanych w Polsce wraz z ich kuchnią. Od tego czasu naszą jedyną firmą   w Polsce jest centrum obróbki skór norek. Od tego samego roku nie tylko skórujemy własne norki, ale zaczęliśmy pozyskiwać innych partnerów. Obecnie wykonujemy usługę obróbki skór dla firm z co najmniej 8 krajów, w tym z Ameryki Południowej.

W 2012 roku rozpoczęła się nasza współpraca z firmą Copenhagen Fur. Dzięki swojemu doświadczeniu, PC-Polska potrafi zaspokoić wysokie wymagania stawiane przez Copenhagen Fur od centrów skórowania. Inwestycje opłaciły się, ponieważ duńska firma wynagrodziła PC-Polska świadectwem doskonałości. PC-Polska jest jedynym centrum obróbki skór poza Danią, które jest nagrodzone certyfikatem jakości.

W latach 20142015 firma PC-Polska uzyskała nowy rekord obróbki skór w ilości 1,3 mln sztuk. Odnosi się to do około 13.000 norek dziennie!

Aby utrzymać swoje ambicje, firma PC-Polska zainwestowała w sezonie 2015/16 w nowe linie produkcyjne. Do już istniejących linii dodano nową, która jest w stanie obrabiać więcej skór. Aby móc nadążyć za większą wydajnością skórowania, do naszego parku maszynowego zakupiono dwie nowe maszyny do zgarniania. Nasza moc przerobowa suszenia jest w stanie sprostać nawet 18.000 skór norek w ciągu dnia!